ÇOCUK MECLİSİ

28.Dönem Üyelik Başvuru Formu

28. DÖNEM ÇOCUK MECLİSİ ÜYE SEÇİMLERİ ADAYLIĞI İÇİN İLK ve/veya ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ, 9 - 14 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR BAŞVURABİLECEKTİR
(Adaylar Başvuru tarihi itibariyle 9 yaşından küçük olmamalı ve 15 yaşından gün almamış olmalıdır)
BAŞVURULAR 25 EYLÜL – 29 EKİM tarihleri arasında ONLINE cocukmeclisibasvuru.ankara.bel.tr adresine yapılacaktır.
TÜM ADAYLAR ÇOCUK MECLİSİ ADRESİNDE OY KULLANACAKLARDIR.
OY VERME İŞLEMLERİ, 05 KASIM Pazar günü 10.00 - 16.00 saatleri arasında ÇOCUK MECLİSİ’nde kurulacak sandıklarda yapılacaktır


ABB ÇOCUK MECLİSİ 28. DÖNEM
BAŞVURU- ÜYE TANITIM VE SEÇİMLERİNE İLİŞKİN BİLGİLENDİRMELER
• BAŞVURULAR 29 EKİM TARİHİNE KADAR ONLINE OLARAK YAPILACAKTIR.
• TÜM ADAYLAR BİR DAKİKAYI GEÇMEYECEK TANITIM VİDEOSU HAZIRLAYARAK [email protected] ADRESİNE MAILLE GÖNDERECEKLERDİR.
• BU VİDEO, ADAYIN AD SOYAD, OKUL, SINIF, İLGİ ALANLARI, MECLİSE GİRME HEDEFLERİ, ÇOCUKLAR VE ÇOCUK HAKLARI İÇİN ÖNEMSEDİĞİ KONULARI, SLOGANINI İÇEREN, YAYINLANMASINA ENGEL TEŞKİL ETMEYECEK DÜZGÜN BİR İÇERİKTE VE ORTAMDA KAYDEDİLECEK, VELİNİN DE BİLGİSİ DAHİLİNDE HAZIRLANACAKTIR.
• BU KAYITLAR, BAŞVURU DÖNEMİ SÜRESİNCE INSTAGRAM SAYFAMIZDA ( abbcocukmeclisi ) YAYINDA OLACAK, YORUMA KAPALI TUTULACAKTIR. BU ŞEKİLDE, HEM TÜM ADAYLARIN BİRBİRLERİNİ TANINMALARINA İMKAN SAĞLANMIŞ, HEM DE SEÇİM GÜNÜNDE SANDIK BAŞINDAKİ OLASI KALABALIKLAR ENGELLENMİŞ OLACAKTIR.
• SADECE ARKADAŞLARINI DESTEKLEMEK AMACIYLA OY KULLANMAYA GELECEK OLAN ÇOCUKLAR DA MUTLAKA ONLINE BAŞVURU YAPMIŞ OLACAKLARDIR. ( DESTEK İÇİN OY VERECEK OLANLARIN VİDEO KAYDI GÖNDERMESİNE VE SEÇİM GÜNÜ KENDI İSMİNİ OY PUSULASINA YAZMASINA GEREK BULUNMAMAKTADIR . OY PUSULASINA ADAY VIDEOLARINDAN BEĞENDİĞİ ÜÇ İSMİ YAZARAK OY KULLANMASI YETERLİDİR ) .
• TÜM ADAY TANITIMLARINI İZLEYEREK; OY KULLANMA SORUMLULUĞU VE BİLİNCİ İLE, TARAFSIZ ŞEKİLDE, BEĞENDİĞİNİZ ÜÇ İSMİ NOT EDEREK GELMENİZ VE ADAYSANIZ, BİRİ KENDİ İSMİNİZ OLMAK ÜZERE TOPLAMDA ÜÇ İSMİ, VERECEĞİMİZ OY PUSULASINA YAZACAĞINIZI UNUTMAYINIZ ( BEĞENDİĞİNİZ İSİMLERİN AD - SOYADINI TAM OLARAK NOT EDİNİZ, EKSİK , YANLIŞ YAZMAYINIZ ).
• SEÇİM GÜNÜ, AYRICA ADAY TANITIMLARI - SUNUMLARI VS YAPILMAYACAK, SADECE OY KULLANILACAKTIR ( İSTEYENLER İSİMLERİNİN YAZILI OLDUĞU BİR PANKARTLA GELEBİLİRLER ) . OY KULLANMA İŞLEMLERİ VE DİĞER TÜM MECLİS ÇALIŞMALARI ONLINE DEĞİL BİZZAT KATILIMLA OLACAKTIR.
• OYLARIN SAYILMASININ ARDINDAN EN ÇOK OYU TOPLAYARAK İLK 150 ARASINA GİREN ÇOCUKLAR TELEFONLA DA ARANARAK, ASİL VE YEDEK ÜYE LİSTESİ KESİNLEŞTİRİLECEKTİR.
DUYURULACAK BİR SONRAKİ TARİHTE “VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” İLE ASİL ÜYELER ARASINDAN “BAŞKANLIK DİVANI SEÇİMLERİ” VE ÜYELERİN, GÖREV ALACAKLARI KOMİSYONLARA İLİŞKİN TERCİHLERİ YAPILACAKTIR.
TÜM MECLİS ÇALIŞMALARI SIHHIYE’DEKİ ÇOCUK MECLİSİ BİNAS’INDA DEVAM EDECEKTİR.